Fedora Loves Python Workshop #1

Një nga projektet që po punohet shumë kohët e fundit në komunitetin e Fedora-s është “Fedora Loves Python“, pasi Python është një nga gjuhët më të përdorura për infrastrukturën e rrjetit.

Në komunitetin tonë, me qëllim mbështetjen e kësaj nisme, do të mblidhemi të enjten, më datë 22.12.2016 në orën 17:00 në ambjentet e Open Labs Hackerspace për të diskutuar mbi karakteristikat e gjuhës se programimit Python. I pranishëm do të jetë Erion Çano, i cili do të na flasë për paketat bazë të programimit në Python, si t’i instalojmë ato në sistemin Fedora dhe zbatimet e tyre në projekte open source të analizës së të dhënave dhe inteligjencës artificiale.

Ju ftojmë ti bashkoheni bisedës sonë interesante rreth gjuhës Python dhe zbatimeve të saj. Çdo ide dhe sugjerim është i mirëpritur për përmirësimin e mëtejshëm të punës.

Kur: 22.12.2016 @5PM
Ku: Open Labs Hackerspace

Foto nga ky event

image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9


View Larger Map

Një koment në “Fedora Loves Python Workshop #1

  1. Pingback: Jona Azizaj: How Do You Fedora? - Fedora Magazine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen me *