LibreOffice: Localization Hackathon

Perkthimi i LibreOffice

Marrim laptopin me vete dhe punojmë së bashku për të përkthyer sa më tepër materiale nga platforma LibreOffice.

LibreOffice është një suitë programesh zyre me burimin e kodit të hapur dhe te lirë, zhvilluar nga fondacioni ‘The Document Foundation‘.
LibreOffice është projektuar të jetë në përputhje me suita zyre të tjera të mëdha, duke përfshirë Microsoft Office. LibreOffice është e përkthyer në mbi 112 gjuhë, ndërkohë është e gatshme për shkarkim dhe përdorim nga një shumllojshmëri sistemesh operative, përfshirë Microsoft Windows, Mac OS X 10.4 ose Tiger, dhe Linux.

Kur: 14 Qershor 2014. Ora 16:00

Ku: Open Labs – Rruga Brigada VIII, Nr.7, 1000 Tirana, Albania

Update

Foto nga eveti

Eventi i LibreOffice Eventi i LibreOffice Eventi i LibreOffice Eventi i LibreOffice Eventi i LibreOffice

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen me *