Open Source Design Workshop #1

Për të qenë një dizajner i mirë do ju duhet patjetër Adobe Photoshop dhe Illustrator, apo jo?

Mund të jetë dhe ndryshe: në workshopin e rradhës do mësojmë rreth Open Source Design, të punuarit me filozofinë “open source” në botën e dizajnit. Do të mësojmë si të konfigurojme dhe të krijojme dokumenta në GIMP dhe Inkscape si dhe të eksportojmë piunimet tona në fund.

Mos harroni të merrni laptopin tuaj me vete (dhe idealisht një maus).

Kur: 25.01.2016 / 17:00 – 20:00
Ku: Open Labs Hackerspace
Facebook Event

Një koment në “Open Source Design Workshop #1

  1. Pershendetje

    Si jeni ? A ka mundesi te me informoni per kohe zgjatjen e ketij workshopi ?

    Faleminderit

    Fisi Abrashi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen me *