Wikipedia Weekend

Wikipedia Weekend, ose pak më në shqip, Fundjava e Wikipedia, është një event që do të organizohet në fundjavën e parë të nëntorit për herë të parë në Shqipëri.

Eventi do të organizohet nga Komuniteti i Open Labs Hackerspace si dhe një sërë partnerësh të tjerë mbështetës. Kjo do të jetë hera e parë e organizimit të një eventi të tillë kaq të madh në Shqipëri.

Ky aktivitet ka si qëllim të sjellë më pranë komunitetin duke punuar, socializuar dhe ndarë idetë rreth enciklopedise me të madhe online që është krijuar he mirëmbahet tërësisht nga vullnetarë. Gjithashtu ka si qëllim të sjellë njerëz të interesuar në komunitet dhe t’u tregojë atyre për Wikipedia, në mënyrë që të rritet komuniteti lokal i Wikipedianëve.

Së shpejti do publikohen më tepër detaje rreth aktivitetit.

Biletat: wikiakademia.openlabs.cc

Kur: 1-2 Nëntor 2014

Ku: Open Labs – Rruga Brigada VIII, Nr.7, 1000 Tirana, Albania

2 Komente në “Wikipedia Weekend

  1. prsh….me perkushtim.kenaqesi dhe deshire te madhe do jem pjese e wikipedia weekend tirana….plus qe jam tip qe frekuentoj shume aktivitete dhe onferenca te ndryshme,..,me pikpamje socjale…ekonomike dhe politike…gjithashtu do me pelqente te punoj dhe kuntriuboj edhe une si vullnetar tek ju,,,me repsekt reland blloku

Lini një Përgjigje te admin Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen me *